Sammude kogumise väljakutse "4Hearts"
Sammude kogumise väljakutse "4Hearts" toimus 5.juunist kuni15.juulini. Ürituse eesmärgiks oli panna inimesi liikuma ja koguda samme heategevuseks.
Meie sammud loevad! Üheskoos kõndisime 113 912 419 sammu! Suurepärane saavutus kõikide osaliste poolt! Linas Agro Grupp annetas üheskoos 15 000 eurot, mis jagati kolme Balti riigi vahel. Valida sai 3 algatuse vahel - laste rehabilitatsooni programm; päästa Läänemeri ning programm loodud noortele, mis tagab kvaliteetsema ja parema hariduse tulevikus. Meie annetus läks Tallinna Lastehaiglale.
Eesti kõige tublimad sammujad olid meie ostu-müügi spetsialist Eveli, kes tegi üle 376 tuhande ja HR Liina üle 204 tuhande sammu! Kokku jalutasid tüdrukud üle 420 kilomeetri. Võrratu!
Kuidas te "4Hearts" algatusest kuulsite?
Eveli: Lugesin selle kohta meie Linas Agro Groupi uudiskirjast.
Liina: Sain teada selle läbi ettevõtte kanalite.
Mis ajendas teid selles osalema?
Eveli: Sõbralik võistlusmoment kolleegidega ja sportlik hasart näha, kui kõrgele ja kaugele ma jõuan.
Liina: Heategevuslikud eesmärgid motiveerivad mind alati ja nägin selles võimalust panustada, edendades samal ajal ka enda heaolu läbi suurenenud füüsilise aktiivsuse. Lootsin, et osaledes suudan end sundida rohkem samme astuma ja valitud eesmärgi nimel midagi muutma.
Ettevõttesisestel üritustel, nagu see jätkusuutlikkuse algatus, osalemine on minu jaoks ülioluline, sest see mitte ainult ei võimalda mul panustada heategevusse, vaid tugevdab ka kogukonna tunnet organisatsiooni sees. Sellistes algatustes osalemine soodustab kolleegide ühist pühendumust jätkusuutlikkusele ja sotsiaalsele vastutusele. See avaldab positiivset mõju mitte ainult toetatavale eesmärgile, vaid ka meie töökultuurile.
Kuidas sa nii palju samme said? Kui palju sa keskmiselt päevas kõndisid?
Eveli: Minu põhieesmärk oli saada iga päev 10 000 sammu aga suvel on mõnus linnas jalutada ja õues kauneid päikesepaistelisi päevi nautida. Siis tulevad sammud märkamatult. Keskmiselt kõndisin päevas 8-9 km.
Liina: Kuigi ma ei jõudnud astuda nii palju samme, kui lootsin, tegin siiski teadlikult jõupingutusi, et kaasata rohkem kõndimist oma igapäevasesse rutiini. Käisin ka lastega rohkem väljas mänguväljakutel :)
Millise algatuse eest sina seisid? Miks sa soovisid, et just see sotsiaalne/ökoloogiline tegevus toetust saaks?
Eveli: Kõik need algatused on väga olulised, aga mina valisin südamelähedasema "Päästke Läänemeri". Ma isiklikult olen alati toetanud loomi ja keskkonna algatusi, nõrgemaid kes ei saa enda eest seista. Lastega soetud üleskutsed saavad alati rohkem toetust ja kajastust, sellepärast siis selline valik.
Liina: Seisin laste taastusravi asja eest. Valisin selle ühiskondliku tegevuse just seetõttu, et meditsiini areng pidevalt paraneb, kuid kahjuks ei pruugi riigil jätkuda raha kogu vajaliku varustuse ja vahendite soetamiseks. Usun, et laste rehabilitatsiooni toetamine võib oluliselt mõjutada nende elu ja parandada nende võimalusi paremaks tulevikuks.
Kas olete üldiselt huvitatud jätkusuutlikkusest? Kas proovite olla elus jätkusuutlik?
Eveli: Jah, proovin anda endast nii palju kui on minu võimuses.
Liina: Jah, olen jätkusuutlikkusest väga huvitatud ja püüan aktiivselt oma igapäevaelus säästvam olla. Jätkusuutlikkus on ülioluline aspekt, et tagada pikem eluiga Maal ja mõista meie tegude tagajärgi. Püüan teha keskkonnasõbralikke valikuid, nagu jäätmete vähendamine, energia säästmine ja võimalusel keskkonnasõbralike tavade toetamine. See on tegelikult uskumatu, kui palju prügi me toodame. Kõik saab alguse väikestest sammudest, nt olen teadlikult pingutanud, et kõik oma kodused pidustused veelgi jätkusuutlikumaks muuta. Eelistan mitte kasutada ühekordseid nõusid ja söögiriistu. Loodan, et kõik saavad aru, et meie keskkonnajalajälg peaks olema väiksem. Sellised väikesed muudatused võivad ühiselt oluliselt muuta meie keskkonnamõju ja säilitada planeedi tulevaste põlvkondade jaoks.