AB Linas Agro Group asutab uue ettevõtte UAB Dotnuva Seeds

2023 07 17

AB Linas Agro Group asutab uue ettevõtte UAB Dotnuva Seeds

AB Linas Agro Group asutab uue ettevõtte UAB Dotnuva Seeds.  Kuni käesoleva ajani tegeles sertifitseeritud seemnete tootmisega Leedus grupi teine ettevõte - UAB Dotnuva Baltic, kuid soovides tugevdada sertifitseeritud seemnetootja positsiooni Balti riikides on võetud vastu otsus arendada seemnetootmist eraldi. Senine seemnetootmise tegevus on antud üle vastloodud ettevõttele, aga UAB Dotnuva Baltic jätkab põllumajandustehnika müüki ja tegeleb teiste põllumajandusprojektidega.


Viimastel aastatel on nõudlus meie toodetavate sertifitseeritud seemnete järele oluliselt kasvanud. Suurimat mõju kasvule avaldasid suurenev müük Läti ja Eesti turgudel, samuti kasvav eksport teistesse Euroopa riikidesse. Käeoleval ajal toodab Dotnuva seemnevabrik umbes 27 000 tonni seemet aastas, see on umbes 90 protsenti kogu meie tootmisvõimsusest ning soovides tagada sertifitseeritud seemnete sujuva tarnimise meie klientidele, peame suurendama tootmisvõimsusi. 

Juba sel aastal alustame Iecavas (Lätis) uue seemnete tehase ehitamist, mis mitte ainult ei rahulda Läti ja Eesti turgude nõudlust sertifitseeritud seemnete järele vaid võimaldab kiiremini jõuda Läti põllumeesteni ja garanteerib efektiivsema kaupade logistika Eestisse - jagab UAB Dotnuva Seeds arenguplaane peadirektor Jonas Bakšys. J. Bakšyse sõnul on eeldatav investeering uude objekti 7,4 miljonit eurot. Tehase võimsus on 20 000 tonni seemet aastas, võimalusega suurendada kogust kuni 30 000 tonnini. Tehases hakatakse valmistama ette kõrs- ja kaunviljade seemet. Eeldatav laopind on 3000 ruutmeetrit. Seemnetehas peaks alustama tööd 2025-2026 aastal. 

Tehase esimesel tegevusetapil plaanime luua viisteist töökohta. Mahtude kasvades organiseerime rohkem vahetusi ja vastavalt sellele suureneb ka töötajate vajadus - selgitab UAB Dotnuva Seeds juht.

Peale UAB Dotnuva Seeds ettevõtte asutamist tegeleb selle kaubamärgi toodangu turustamisega ka edaspidi AB Linas Agro. Turustustegevuse üleandmine Leedus, Lätis ja Eestis tegutsevatele Linas Agro ettevõtetele oli vastu võetud viie aasta eest. See otsus õigustas end - viimase viie aasta jooksul kasvas meie sertifitseeritud seemnete müük 33 protsenti. Kui 2018/2019 aastatel tootsime Dotnuva seemnetehases 20 129 tonni, siis 2022/2023 a kavandatav tootmismaht ulatub 26 900 tonnini, sõnas Jonas Bakšys.    

Ettevõtte peadirektori sõnul aitab Balti riikides kasvavale nõudlusele sertifitseeritud seemnete järele kaasa ka see, et põllumehed on hakanud mõistma nendest seemnetest tulenevat kasu. 

Selleks et kliendid võiksid igal aastal valida parimate seemnesortide seast teeb ettevõte koostööd koguni 30 selektsionääriga erinevatest Euroopa riikidest. Dotnuva Seeds'i peadirektor on veendunud, et mida rohkem sorte uuritakse, seda suurem on tõenäosus, et leiame parima ja tootlikuima.

Linasagro.ee veebileht kasutab nelja põhilist tüüpi küpsiseid.

Sirvimise jätkamisel nõustute vajalike küpsistega. Samuti võite nõustuda teiste küpsiste kasutamisega.