Kuidas hinnata oma põldude mulla tervist? Vastused saad Yara Megalab™ laborianalüüside abiga!

2023 08 28

Kuidas hinnata oma põldude mulla tervist? Vastused saad Yara Megalab™ laborianalüüside abiga!

Yara Megalab™ mullaanalüüs on ideaalne abivahend, mis annab infot toitainete sisaldusest mullas, aga ka teiste väetamist mõjutavate faktorite nagu mulla pH ja CEC ning lupjamisvajaduse kohta. Juhul kui toitainete tase mullas on paigast ära, peab väetamisprogrammi kohandama põllu tingimustele vastavaks, et teatud toitainete ülekaal ei saaks teiste toitainete omastamisel takistavaks teguriks. Taimede jõudsa arengu kindlustamiseks peab valitsema nende tasakaal.
 
Yara Megalab™ mullaanalüüsiga on võimalik täpselt ära määrata järgneva 12 toiteelementi tase mullas: fosfor, kaalium, magneesium, kaltsium, väävel, naatrium, raud, mangaan, vask, tsink, boor ja molübdeen. Lisaks sisaldub baasanalüüsis ka mulla pH ning orgaanilise süsiniku sisaldus. Soovitatav on mullaanalüüse teha vähemalt üks kord iga nelja-viie aasta jooksul. Uue teenusena on võimalik määrata mulla lõimist (BSE analüüs) või siis tellida kõige põhjalikum Solvita analüüs, mis määrab ära mulla mikrobiloogia seisukorra, mille alusel antakse ka mulla tervise indeks.

Proovide võtmisega tasub praegu kiirustada, sest kõige õigem aeg mullaprooviks on just vahetult peale koristust! Analüüs näitab, kui palju on reaalselt elemente mullast alles ning aitab teha tasakaalukamaid väetamise otsuseid.

Megalab™ mulla baasanalüüs

Põhjalik mulla toiteelementide analüüs

Megalab™ mulla ekstra analüüs
Lisaks mulla toiteelementide analüüsile lisandub mulla lõimis, boniteet, vee hoidmise ja läbilaskmise võime, soojenemise kiirus, elementide omavahelised suhted ja palju muud.

Mikrobioloogia ehk Solvita mullaanalüüs - sisaldab endas lisaks eelnevale kahele veel mulla mikrobioloogilist analüüsi. Samuti seda, kui palju on mullas potentsiaalselt mineraliseeruvat lämmastikku ja mulla tervise indeksit.
 
Et teha õigeid otsuseid lehekaudsel väetamisel, annab leheanalüüs täpse vastuse koos soovitustega, millest tunneb taim kõige enam puudust ning mille sümptomid ei ole veel silmaga nähtavad. Ka hilissügisel tasub planeerida leheanalüüside võtmist (1-2 nädalat enne talviste ilmade tulekut ja sügisese aktiivse kasvuperioodi lõppu), sest nii on juba sügisel näha, millises seisus lähevad taimed talvele vastu ning milliseid leheväetiseid planeerida järgmisel kevadel kasutamiseks.
 

UUS! Yara Megalab™ terade analüüs - ülevaade taimede poolt reaalselt omastatud elementidest.

Alates 2023 aasta sügisest pakutav analüüs annab põllumehele hea võimaluse hinnata oma väetamise efektiivsust terade kaudu - mis elemente ja millises koguses taimed tegelikult omastada suutsid ning kui palju reaalselt põllult saagiga sai ära viidud?
Yara Megalab™ tera analüüsi abil saab ülevaate:

  • N, P, K ja teiste elementide omastamisest taimede poolt
  • Konkreetselt kui palju elemente saagiga põllult eemaldati
  • Juhul kui taimejäänused jäid põllule - kui palju elemente võib jääda järgmiseks aastaks mulda "varusse"
  • Mullast kättesaadavate elementide tegelik staatusest
  • Hindad paremini väetamisplaani ja oma väetamise käekirja
  • Avastad taime toiteelementide potentsiaalse defitsiidi järgmiseks hooajaks
     

Yara Megalab™ terade analüüsi hind 2023 aasta sügisel on põllumehele 27 EUR.

Linasagro.ee veebileht kasutab nelja põhilist tüüpi küpsiseid.

Sirvimise jätkamisel nõustute vajalike küpsistega. Samuti võite nõustuda teiste küpsiste kasutamisega.