Vahekultuuride põllupäev 2023

2023 09 22

Vahekultuuride põllupäev 2023

eAgronom ootab kõiki 4. oktoobril kell 10.00 algavale vahekultuuride põllupäevale Aruküla rahvamajas Harjumaal. Jagatakse selleaastase põldkatse tulemusi ja räägitakse jätkusuutliku põllumajanduse hüvedest. Teiste ekspertide kõrval esineb ka Inglismaalt pärit teadlane, kes räägib vihmausside olulisusest mullas.

Päev algab seminariga, millega antakse ülevaate vahekultuuride katsest. Lisaks räägivad ala asjatundjad taastava põllumajanduse arengutest ja võimalustest. Lavale astub ka Inglismaalt pärit vihmaussidele spetsialiseerunud teadlane Dr David Jones. Tema ettekanne teeb põhjaliku sissejuhatuse vihmausside maailma ning selgitab nende kasutoovat rolli mullas. Dr. Jonesi jätkab teadmiste praktilist jagamist hiljem ka põllul. 

Päeva teises pooles liigutakse vahekultuuride katsepõllule, kuhu on külvatud rohkem kui 20-le katselapile nii erinevaid üksikliike kui ka mitmesuguste omadustega segusid. Valikute tegemisel lähtuti eelmise aasta põldkatse kogemustest, erinevatest kasvuaegadest, talvitumisvõimest, hindadest ning mõjust mullale!

Linas Agro on põllupäevale välja pannud 2 seemnesegu: Nitrofix ja Dotnuva GREEN Bio MassMõlemad segud sobivad teraviljale eelviljaks ning on ideaalsed mullastiku parandamiseks ja lämmastiku sidumiseks. Rohkem informatsiooni segude mõjust ja koostisest annab kohapeal meie seemnete tootejuht Stefani Jakuš. 

 

Põllupäeval osalemiseks palun registreeri end siin:

eagro.co/pollupaev

Põllupäev saab alguse Aruküla rahvamajas (Harjumaal) ning jätkub Peningi külas asuval katsepõllul.

KAVA:
09.30 - 10.00 hommikukohv
10.00 - 12.00 ettekanded
12.00 - 14.00 põllujalutus
14.00 - 15.00 lõuna

Üritus Facebookis: https://fb.me/e/14lIIHel4

Näeme juba 4. oktoobril kell 10.00 Aruküla rahvamajas Harjumaal!

Linasagro.ee veebileht kasutab nelja põhilist tüüpi küpsiseid.

Sirvimise jätkamisel nõustute vajalike küpsistega. Samuti võite nõustuda teiste küpsiste kasutamisega.