Rapsitaimed vajavad kaitset!
Talirapsi külvidega on lõpusirgele jõutud, ja augusti alguses külvatud rapsid on nüüdseks kasvuhoo sisse saanud. Teravilja järel külvatud talirapsi suurimaks probleemiks on sageli teraviljavaris. Varise tõrjega ei tohi hiljaks jääda, kuna laialdane varise tärkamine võib noore rapsitaime lämmatada.
Linas Agro tootevalikus on selleks väga efektiivne lahendus – Fusilade Forte 150 EC. See on selektiivne süsteemse toimega herbitsiid, mis on mõeldud isekülvanud teravilja ja ühe- ning mitmeaastaste kõrreliste umbrohtude tõrjeks. Esimesed pritsimise tulemused on näha juba nädala pärast – taimed muutuvad pruuniks ning kolme kuni viie nädala jooksul hävineb umbrohi täielikult.
Fusilade Forte 150 EC on emulsioon, mis sisaldab aktiivsete ja kaasnevate ainete kombinatsiooni. Toode kleepub kiiresti umbrohu pinnale ja katab kogu taime ühtlaselt. Tänu Isolink tehnoloogiale, mis ühendab õli, kleepaine, lahusti ja märgaja optimaalses vahekorras, imendub herbitsiid taimesse äärmiselt kiiresti, levib ühtlaselt ja tagab pikaajalise toime.
Toote toimeaineks on P-butüülfluasifop 150 g/l. Kasutatav kulunorm sõltub tõrjutavate umbrohtude liigilisest koosseisust ja umbrohtude arengustaadiumist. Kui probleemiks on eelvilja varis ehk teraviljad (oder, nisu, tritikale või rukis), on soovitatav norm talirapsi 2-3 lehe faasis 0,6 l/ha. Kui soovitakse tõrjuda orasheina, tuleks ulatusliku leviku korral kasutada maksimum kulunormi 1,6 l/ha.
Fusilade Forte 150 EC hävitab laia spektri umbrohtusid. Väga tõhus on toode näiteks tänavu laialt levinud tähkja-kukehirsi, rukki-kasteheina, raiheinade ja tuulekaera vastu.
Kuna sügisesed pritsimisilmad on tihti ettearvamatud, on Fusilade Forte suureks eeliseks selle vihmakindlus, mis saavutatakse tänu Isolink tehnoloogiale juba 1 tunni möödudes. Toode on hästi segatav leheväetiste ja kasvuregulaatoritega, mis võimaldab pritsimiskäike vähendada ja väärtuslikku aega kokku hoida.
Megafol on unikaalne taimedest valmistatud biostimulant, mis leevendab stressi ja aktiveerib taimede kasvu, aidates suurendada saaki ja parandada selle kvaliteeti. Megafol sisaldab spetsiifilisi aminohappeid (glutamiinhape, proliin) ja betaiine (glütsiinbetaiin, proliin-betaiin), mis mängivad olulist rolli taime reaktsioonis stressirohketele tingimustele. Need ühendid toimivad orgaaniliste osmolüütidena, mis kaitsevad taimi põua, kõrgete temperatuuride ja muude stressitingimuste eest, aidates säilitada rakkudes vett, reguleerida õhulõhede avanemist ja parandada rakumembraanide läbilaskvust.
Megafol sisaldab ka aminohapet glütsiini, mis toetab taimekoe moodustumist ja klorofülli sünteesi, suurendades seeläbi fotosünteesi aktiivsust. Stressitingimused avaldavad negatiivset mõju taime ainevahetusele, vähendades saagi kvaliteeti. Megafoli kasutamine enne stressirohket sündmust, selle ajal või pärast seda aitab taimel taastada olulised metaboolsed funktsioonid, tänu konkreetsetele aminohapetele nagu arginiin, alaniin, isoleutsiin, türosiin ja valiin.
Megafol parandab väetiste ja teiste toimeainete omastamist, kuna aminohapped glütsiin ja glutamiinhape toimivad valgukandjatena, aidates transportida molekule ja mikroelemente kogu taimes.
Seda biostimulanti saab kasutada koos fungitsiidide, herbitsiidide, insektitsiidide ja väetistega, et parandada nende tõhusust ja saavutada kiiremaid tulemusi. Sügisel on taliteraviljade puhul sageli vajalik kasutada mullaherbitsiide, et umbrohud ohutult kontrolli alla saada. Kuid herbitsiidisegud võivad varases tärkamisjärgses perioodis taime kasvu ja saagi kujunemist negatiivselt mõjutada. Megafoli lisamine aitab kultuurtaimedel keemilist stressi paremini taluda, mis viib lõppkokkuvõttes suurema saagini.
Megafoli on kõige tõhusam kasutada vahetult enne või pärast stressitingimuste (külm, kuivus, kuumus jne.) algust. Seda võib kasutada eraldi või segus pestitsiididega. Megafol on vedel ja hästi segatav paljude toodetega. Parim aeg kasutamiseks on 24 tundi enne või pärast stressi, kui taimed hakkavad ise taastuma. Megafoli ei tohi segada vaske sisaldavate toodetega. Soovitatav kulunorm on 1 l/ha.