Uudiseid põllult

2023 05 15

Uudiseid põllult

Taliviljad on ilusti oma kasvufaasis järje peal. Taliviljadel on teise ringi pritsimine tehtud - kasvureguleerimine ning haigustõrje. Temperatuur on tõusnud ning põllud on üldpildis kuivad, kuid vaatamata sellele on meie talinisu Etana ja taliodra Jakubuse põllud ilusad ja terved. Etana on teise aasta teravili viljavahelduses ning tõestab end taas - sobib ideaalselt viljavaheldusse nisu või odra järgi. 

 

Taliviljadele on plaan teha varsti kolmas pritsiring. T2 pritseringi soovitaks haigustõrjeks Revytrexi või siis Ascra Xprod, mis tagavad pikaajalise kaitse haiguste vastu. Kasutusnorm sõltuks haiguste survst ja taimiku tihedusest 0,8-1,0 l/ha.

Taliodral soovitaks veel lisada ka kasvuregulaatorit Terpal, mis aitab hoida peade murdumist. Talinisule võiks lisada leheväetisi, meie valikust Azo-speed Amino, Thiomax Oil või Alcygol K. Need aitavad tõsta toidunisul proteiini. 

 

 

Vaatasime ka meie põlduba Trumpetit, taimed on ilusti väljas ning põld ootab umbrohutõrjet. Hea valik selleks on Corum+Dash, kuid kindlasti jälgida veekulu normi, soovitame mitte alla 250 l/ha panna, parem oleks isegi veel 300 l/ha.

Oal tasub seirata ka šokolaadilaiksust ja soovitus oleks jagatud pritsimine näiteks Propulse 0,5 + 0,5 liitrit.

  

Taliraps on jõudmas Eestis lõunapoolsetes maakondades täisõitsemise faasi. Siis, kui esimesed kroonlehed hakkavad varisema, oleks õige aega teha valgemädaniku tõrjet. Soovitus oleks kasutada kas Propulse või Pictor Activ normiga 0,8-1,0 l/ha. Paagisegusse kindlasti lisada ka süsteemne insektitsiid Mospilan või Carnadin. Õlisisisalduse tõstmiseks soovitaks lisada kaaliumit sisaldavat väetist Alcygol K.

 

 

Suviviljad jõuavad võrsumise faasi. Kuna lubab sooju ilmu, siis soovitaks kasutada võrsumise parandamiseks Moddus Starti 0,2 - 0,3 l/h, suvinisule võib lisada ka Stabilani 0,5 l/ha. Kindlasti lisada kuumasetressi leevendamise vastu leheväetist N-Ergy Tonus, mis sisaldab merevetika ekstrakti. Enne kõrsumist on olulised ka mikroelemendid. Nende vajaduste leevendamiseks sobib Actiflow MCZ  või ka Actiflow Combo 0,5 - 1,0 l/ha.

 

Linasagro.ee veebileht kasutab nelja põhilist tüüpi küpsiseid.

Sirvimise jätkamisel nõustute vajalike küpsistega. Samuti võite nõustuda teiste küpsiste kasutamisega.