Teraviljahoidlad

Iga põllumajandusettevõtte jaoks on saagi realiseerimine eriti oluline. Viljakoristuse ajal on teravilja kokkuostul kaks asja kõige olulisemad: kiirus ja täpsus. Klient ei saa aega raisata ning ootab saagi kvaliteedi kiiret ja objektiivset kindlaksmääramist. Kõigis Linas Agro Teraviljakeskuse elevaatorites saame me selle tagada. Automatiseeritud protsessid laboris määravad saagi kvaliteedi lühikese ajaga. Sissetoodud teravilja kvaliteediandmed jõuavad automaatselt arvestusprogrammi. Sel viisil väldime me võimalikke vigu või ebatäpsusi. Meie teravilja vastuvõtupunktid valmistavad toodud saagi professionaalselt ette nõutavate kvaliteediparameetrite kohaselt ja säilitavad seda oma hoidlates, kuni teravili on müüdud. 

Linas Agro kontsern haldab oma teraviljahoidlate võrgustikku, mis koosneb 13 kaasaegsest elevaatorist, 10 neist tegutsevad Leedus: Joniškises, Kėdainiais, Vilkaviškises, Šiauliais, Pasvalyses, Lukšiais, Jungėnais, Kartenas, Kupiškises (põllumajandusühistu Kupiškio grūdai) ja koos partneritega – Panevėžyse rajoonis, Gustonyses (Karčema tootmisühistu). Lätis on kolm teraviljahoidlat: neljandat hooaega teenindab põllumajandustootjaid Jekabpilsi elevaator, eelmisel aastal avati uued elevaatorid Gruobinias ja Rėzeknės. 

Sööt ja tooraine
Söödamaterjalide kaubandus on üks olulisemaid Linas Agro tegevusi. Me müüme neid tooteid mitte ainult rahvusvahelisel turul, vaid varustame ka suurema osa Leedu loomakasvatussektorist. Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest imporditud taimset päritolu söödamaterjalid muutuvad söödatehastes sööda lahutamatuks osaks. Müüme päevalillejahu, rapsikooki ja -jahu, sojajahu ja granuleeritud suhkrupeedikooki. 

Alates 2002. aastast toodab Linas Agro Kėdainiai Teraviljakeskus täissööta veistele. 

Söödamaterjalide ja loomasööda turustamise turg hõlmab kõiki kolme Balti riiki. Täna oleme tugevaimad Leedus, kuid liigume otsustavalt ka Läti ja Eesti turule. 

Linasagro.ee veebileht kasutab nelja põhilist tüüpi küpsiseid.

Sirvimise jätkamisel nõustute vajalike küpsistega. Samuti võite nõustuda teiste küpsiste kasutamisega.