Belkari ja Metazamixi kasutamine - kliendikogemus

2023 08 21

Belkari ja Metazamixi kasutamine - kliendikogemus

Belkar ja Metazamix põld enne koristust
 

Metazamix on selektiivne süsteemse toimega herbitsiid laialeheliste ja kõrreliste umbrohtude tõrjeks talirapsi, suvirapsi ja suvirüpsi külvidel ning Belkar on selektiivne süsteemse toimega tärkamisjärgne herbitsiid kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks talirapsil.

Tegemist on väga efektiivsete umbrohutõrjevahenditega rapsil, mida soovitavad väga ka põllumehed ise. Siinkohal jagamegi põllumeeste isiklikke kogemusi, miks nemad on selle segu valinud.

Tartumaa põllumees, igaaastane talirapsi külvipind 300 ha:

1. Üks peamisi põhjuseid miks oleme valinud Belkar&Metazamix segu enda ettevõttes talirapsi herbitsiidiks on see, et igal aastal on ikkagi augusti algus väga kuiv ja mullaherbitsiidid ei anna piisavat tõrjeefektiivsust. Samuti ka käesoleval aastal- talirapsi külvi ajal mullas niiskust polnud. Tänase seisuga oleme nüüd saanud mõned päevad vihma ja raps on 3-s pärislehes, mis on ideaalne aeg Belkar&Metazamixi kasutamiseks. Metazamix sisaldab ka ühte mullatoimelist toimeainet. Nüüd niiskuse saabudes võimendab see veelgi toote efektiivsust ja saame maksimaalselt puhtad põllud.
2. Teiseks põhjuseks on ka see, et mullaherbitsiidid tuleb paljuski ära pritsida ikkagi enne rapsi tärkamist, ja kuna kasutame külvamiseks Horsch Focus külvikut, siis mulla pinnale jääb rohkem kõrretüüd, mis omakorda pärsib mullaherbitsiidide efektiivsust.
3. Kolmandaks põhjuseks on lihtne fakt, et 4 erinevat toimeainet sellises segus lihtsalt ongi turu kõige tugevam lahendus ja nii nagu ei tee me järeleandmisi oma ettevõttes toodetava toodangu kvaliteedi osas, ei tee me ka järeleandmisi põldude puhtuse osas. Põllu hügieen on meile väga oluline, sest kasutame ka vedelsõnnikut, mis parandab mulda, aga samas toob ka põllule palju umbrohuseemneid.

Põllumees Tartumaalt, kasvatab rapsi 200 ha-l:
Põjuseid on mitmeid, tihti talrapsi külvi ajal puudub mullaherbitsiidide efektiivseks toimeks vajaminev piisav mullaniiskus. Belkar+ Metazamix segul on umbrohtudele nii mulla kui kontaktne mõju. See annab kindlustunde, et saan umbrohud efektiivselt tõrjutud.

Teise põhjusena pean oluliseks, et ei pea peale antud segu kasutamist enam umbrohtude pärast muretsema, ma ei pea kevadel enam umbrohutõrjet kasutama, sest põld püsib puhas kuni koristuseni.
Belkar ja Metazamixi segusse ei tohi lisada varise/kõrreliste umbrohtude herbitsiid, boori ega kasvuregulaatorit, kuid selles probleemi ei näe, kuna pritseskeem on vastav, et üldiselt lisasõitu põllule tegema ei pea. Ning, kui selgubki sügisel, et on vaja lisaks teha näiteks teine varisetõrje, siis sel momendil on kõige kiiremad ajad möödas ja saab selle töö vajadusel ette võtta”

Täpsemalt saad lugeda ka Belkar ja Metazamix paagisegu kasulikkusest meie uudisest. Lisaks "Miks kasutada talirapsil umbrohutõrjevahendina Belkar™ ja Metazamix™ paagisegu?" põllumajandus.ee lehelt.

NB! Kindlasti ei soovita neid tooteid segada leheväetiste ega teiste preparaatidega. Sealhulgas ka mitte kleepainega!


 

 

Toime efektiivsus

 

Õige aeg pritsida - 3 pärislehte

 

Belkari mõju lutsernile

 

Põlluääred metasakloor, põllu keskel Belkar Metazamix

Linasagro.ee veebileht kasutab nelja põhilist tüüpi küpsiseid.

Sirvimise jätkamisel nõustute vajalike küpsistega. Samuti võite nõustuda teiste küpsiste kasutamisega.