Targa Super

Mudel:
Toodet müüakse ainult füüsilistes müügipunktides. Kauba tellimiseks pöörduge tootejuhi poole
Võtke ühendust meie müügiesindajatega

Kirjeldus

Süsteemne umbrohutõrjevahend üheaastaste kõrreliste umbrohtude (välja arvatud murunurmikas) ja hariliku orasheina tõrjumiseks suvi- ja talirapsis, suvi- ja talirüpsis, sööda-, suhkrupeedi ja kartuli põldudel. Laiendatud kasutusala väikese kasvupinnaga kultuuridele: põlduba, põldhernes ja porgand.

Toimeaine:

50 g/l kvisalofop-P-etüül

Preparaadi vorm:

Emulsioonikontsentraat

Toimeviis:

Targa Super sisaldab toimeainet kvisalofop-P-etüül. Targa Super toimib eelkõige roheliste taimeosade, st lehtede kaudu ning seetõttu kasutatakse pärast umbrohtude tärkamist. Toimeaine tungib kiiresti lehtedesse ja transporditakse mahlavooluga algkudedesse ehk meristeemrakkudesse, kus ta peatab taime edasise arengu. Nähtav toime saabub 10–14 päeva pärast pritsimist ning seda kiirendab soe ilm ja kõrge õhuniiskus. Umbrohulehed kolletuvad, peavõrsed surevad järk-järgult (neid on võimalik kergesti välja tõmmata). Targa Super toimib sõltumata pinnase liigist. Mitmeaastastel taimedel ladestub toimeaine süsteemsete omaduste tõttu maa-alustesse osadesse, kus see takistab uute võrsete tekkimist. Taimekasvu jaoks soodne ilm kiirendab ka sellisel juhul umbrohtude hävimist. 

Kasutamine:

Targa Super’it kasutatakse umbrohtude tõrjumiseks tärkamisjärgselt, kui põhiline osa umbrohtudest on tärganud. Kultuurid taluvad Targa Super’it hästi, seetõttu võib kasutusaja määramisel võtta eranditult aluseks umbrohtude arengu. Üldiselt on otstarbekas pritsida enne, kui kultuuri lehed katavad täielikult umbrohud, nii et pritsimislahus ei pääse enam umbrohtudeni.

Üheaastaste kõrreliste umbrohtude tõrjumiseks (välja arvatud murunurmikas) Pritsitakse alates umbrohtude kahe lehe faasist kuni võrsumise lõpuni (BBCH 12–29). Häid tõrjetulemusi saadakse, kui on tagatud umbrohtude piisav varustatus veega. Pritsimiseks on parim hetk siis, kui enamik tärganud umbrohtudest on 3 lehe staadiumis. Umbrohud, eriti isekülvanud teravili, mida töödeldakse varakult idanemise järel, võivad pärast taime maapealsete osade hävimist uuesti tärgata. Otstarbekas on pritsida enne õitsemist, mil kultuurtaimed on veel piisavalt väikesed ega varja umbrohtusid. Sel juhul jõuab pritsimislahus tõrjutavate taimedeni ning preparaadi parim toime on tagatud. Pritsida hommiku- või õhtutundidel, kui mesilaste aktiivne lendlus on lõppenud. 

Pritsimise aeg:

kevadel pärast tärkamist; talirapsil ja –rüpsil ka sügisel pärast tärkamist

Kulunorm:

0,75 - 1,25 l/ha, 200–400 l vett hektari kohta 

Hariliku orasheina tõrjumiseks

Orasheina vastu saavutatakse parim toime, kui orashein on moodustanud toimeaine sidumiseks piisavalt lehemassi, s.t on ligikaudu 15–20 cm kõrge. Soodsate kasutustingimuste korral on võimalik saavutada Targa Super’iga märkimisväärne pikaajaline toime. 

Kulunorm:

1,25 - 2,0 l/ha, 200-400 l vett hektari kohta.

Lubatud on pritsida maksimaalselt 1 kord kultuuri kohta või 1 kord aastas. Pritsitakse enamasti kevadel, kui orashein areneb kiiresti. Võib pritsida ka sügisel, kui ilm soodustab orasheina kasvu.

Võtke meiega ühendust

Linasagro.ee veebileht kasutab nelja põhilist tüüpi küpsiseid.

Sirvimise jätkamisel nõustute vajalike küpsistega. Samuti võite nõustuda teiste küpsiste kasutamisega.