Maister Power OD

Maister Power OD

Mudel:
Toodet müüakse ainult füüsilistes müügipunktides. Kauba tellimiseks pöörduge tootejuhi poole
Võtke ühendust meie müügiesindajatega

Kirjeldus

Laia toimespektriga herbitsiid kaheiduleheliste ja lühiealiste kõrreliste umbrohtude tõrjeks maisil.

Toimeained:

Foraamsulfuroon-naatrium 31.5 g/l; metüüljodosulfuroon-naatrium 1 g/l, metüültieenkarbasoon 10 g/l, taimekaitseaine tsüprosulfamiid 15 g/l 

Preparaadi vorm:

Õlidispersioon

Toimeviis: 

Maister Power OD sisaldab kolme toimeainet, mis tõrjub tõhusalt paljusid kaheidulehelisi umbrohtusid (sealhulgas sellist maisi põllust raskesti tõrjutavat umbrohtu nagu konnatatar) ning kõrrelisi umbrohtusid, sealhulgas harilik orashein ja tähkjas kukehirss. Preparaat sisaldab uut lisaainet tsüprosulfamiid, mis kaitseb maisitaimi nii juurte kui lehtede kaudu omastatava herbitsiidi kahjustuse eest. Kõik toimeained mõjuvad läbi roheliste taimeosade, vähesel määral omastavad taimed neid ka mullast juurte kaudu. Omastatud toimeained viiakse taimes süsteemselt laiali kõikidesse taime organitesse. Kudede närbumine algab kohe pärast toimeainete imendumist taimesse. Juurte ja võrsete kasv pidurdub, toitainete ja vee omastamine lakkab koheselt pärast pritsimist ning umbrohud ei konkureeri enam kultuurtaimedega. Herbitsiidi toime väljendub peaaegu koheselt peatunud taime kasvus, lehtede kolletumises ning klorootiliste laikude tekkimises, millele järgneb üha kaugemale arenev võrsete nekroos. Sõltuvalt umbrohuliigist ja ilmastikutingimustest hukkuvad taimed täielikult 2 kuni 4 nädala vältel pärast pritsimist. Kui taimed on pritsimise hetkeks juba suured või kui ilmastik on toimeaine omastamiseks ebasoodne, võib taimede lõplik hävimine kesta 3 kuni 4 nädalat. Maister Power OD mõjub kõige tõhusamalt noortele, aktiivselt kasvavatele umbrohtudele. Taimede kasvuks soodsad tingimused soodustavad toimeainete omastamist ja Maister Power OD toimet. Preparaadi mõju pidurdavad kasvustressi põhjustav põud või madal temperatuur, aga ka tugev vahakiht taime lehtedel.

Toimespekter:

Maister Power OD mõjub kulunormil 1,0 – 1,5 l/ha tõhusalt paljudele kaheidulehelistele ja lühiealistele kõrrelistele umbrohtudele, sõltuvalt umbrohu liigist.

Pritsimisaeg:

Maister Power OD pritsitakse maisipõllule, kui umbrohud on tärganud ja maisil on 2 kuni 6 lehte (BBCH 12-16). Ehkki preparaat toimib tõhusalt ka suurtele umbrohtudele, soovitame umbrohutõrje teha siiski kuni maisi 6 lehe faasini, et umbrohud ei kasvaks liiga suureks ega hakkaks kultuurtaimega konkureerides saaki mõjutama. Ülekasvanud umbrohud on keemilisele tõrjele vähem vastuvõtlikud. Kui maisil on rohkem kui 6 lehte, imendub läbi rohelise taime pinna rohkem toimeaineid maisi kudedesse ning suureneb oht, et kultuuril tekib kasvupidurdus.

Võtke meiega ühendust

Linasagro.ee veebileht kasutab nelja põhilist tüüpi küpsiseid.

Sirvimise jätkamisel nõustute vajalike küpsistega. Samuti võite nõustuda teiste küpsiste kasutamisega.