Rapsan 500 SC

Rapsan 500 SC

Mudel:
Toodet müüakse ainult füüsilistes müügipunktides. Kauba tellimiseks pöörduge tootejuhi poole
Võtke ühendust meie müügiesindajatega

Kirjeldus

Rapsan 500 SC on selektiivne süsteemse toimega herbitsiid lühiealiste kaheiduleheliste ja mõnede lühiealiste üheiduleheliste umbrohtude tärkamiseelseks ja varaseks tärkamisjärgseks tõrjeks tali- ning suvirapsil.

Toimeaine:

Metasakloor 500 g/l (43,8%)

Preparatiivne vorm:

Suspensioonikontsentraat (SC)

Kasutusjuhend: 

Rapsan 500 SC on süsteemse toimega mullaherbitsiid, mis sobib kasutamiseks kõikidel tali- ja suvirapsi sortidel. Herbitsiidne aktiivsus sõltub juurte kaudu omastamisest. 

Tingimused kasutamise ajal:

Parimad tulemused saab kui kasutamise ajal on pinnas piisavalt niiske, umbrohud on aktiivse kasvu faasis ja põllukultuur pole hakanud umbrohtu katma. Kasutamise ajal peab lehestik olema kuiv. Mitte pritsida kui on järgmise nelja tunni jooksul oodata vihma, kui ilm on tuuline või kui lehestik on härmatisega kaetud. Külmades, kuivades tingimustes või kui põllukultuur pole umbrohtudega konkurentsivõimeline võib herbitsiidi kasutamine olla vähem efektiivne. Kuivades ja kuumades tingimustes võib taimelehtedele tekkida tihe vahakiht, mille tagajärjel võib tõrjeefektiivus osade umbrohtude suhtes soovitust madalamaks jääda (näiteks valge hanemalts). Kui umbrohud on pritsimise ajal kaetud põllukultuuriga võib umbrohutõrje olla vaid osaliselt efektiivne. Kui sellised umbrohud võivad olla probleemiks, siis on nad parem tõrjuda sobiva tootega. Peale Rapsan 500 SC-ga pritsimist ei ole soovitatav pinnast rullida või teha muid mullaharimise töid.

Tali- ja suviraps:

Kulunorm: 1,5 l/ha

Vee kulu: 200-400 l/ha (Suuremat vee kogust kasutada kui põllu pind pole tasane (põllul on näiteks mättad ja mullakamakad))

Maksimaalne pritsimiste arv kasvuperioodil: 1 kord

Rapsan 500 SC-d võib kasutada rapsil tärkamiseelselt või tärkamisjärgselt kuni nelja pärislehe staadiumini (kasvufaas 18), sõltuvalt mullatüübist, põllu pinnast ja umbrohtude spektrist. Tärkamiseelne kasutamine Rasketel ja keskmiselt rasketel muldadel, mis on niisked ja mullakamatevabad, võib RAPSAN 500 SC-d kasutada alates külvamisest kuni tärkamiseni (idulehed ilmuvad maapinnale), mis vastab kasvufaasidele 00 kuni 09. Soojas mullas võivad taimed tärgata umbes 48 tundi peale külvamist. 

Tärkamisjärgne kasutamine:

Rapsan 500 SC-d võib kasutada kergetel, keskmistel ja rasketel muldadel tärkamisjärgselt, alates idulehtede ilmumisest maapinnale kuni neljanda lehe moodustumiseni, mis vastab kasvufaasidele 10 kuni 18.

Tärkamiseelset kasutamist koos täiskulunormiga ei soovitata järgmistel tingimustel ning neil juhtudel soovitatakse tärkamisjärgset kasutamist:

  • Kui on oodata tugevat vihma. 
  • Põllul on kuivad mullakamakad. 
  • Seemnete külvamine on hiline. 
  • Kerged või kivised mullad ning kõrge orgaanilise aine sisaldusega mullad.
  • Seeme ei ole kaetud 15 mm mullaga.
  • Minimeeritud mullaharimine koos otsekülviga.

Rapsan 500 SC suhtes vastuvõtlikud umbrohud (mõju üle 85%): 

Taliraps 

Tärkamiseelne kasutamine (1,5 l/ha):

harilik hiirekõrv (Capsella bursa-pastoris), roomav madar ehk virn (Galium aparine), kurereha (Geranium sp.), harilik kesalill (Matricaria inodorum), iminõges (Lamium sp.), piimohakas (Sonchus sp.) ja vesihein (Stellaria media). 

Tärkamisjärgne kasutamine (1,5 l/ha):

valge hanemalts (Chenopodium album), roomav madar ehk virn (Galium aparine), harilik kesalill (Matricaria inodorum), iminõges (Lamium sp.), piimohakas (Sonchus sp.) ja vesihein (Stellaria media). 

Suviraps 

Tärkamiseelne kasutamine (1,5 l/ha):

harilik hiirekõrv (Capsella bursa-pastoris), valge hanemalts (Chenopodium album), tähk-kukehirss (Echinochloa crus-galli), kõrvik (Galeopsis sp.), harilik kesalill (Matricaria inodorum), verev iminõges (Lamium purpureum), iminõges (Lamium sp.), murunurmikas (Poa annua), kirburohi (Polygonum sp.), kirbutatar (Persicaria sp.), vesihein (Stellaria media) ja põldmailane (Veronica arvensis).

Tärkamisjärgne kasutamine (1,5 l/ha):

harilik hiirekõrv (Capsella bursa-pastoris), tähk-kukehirss (Echinochloa crus-galli), roomav madar ehk virn (Galium aparine), verev iminõges (Lamium purpureum), iminõges (Lamium sp.), murunurmikas (Poa annua) ja põldmailane (Veronica arvensis). 
 

Võtke meiega ühendust

Linasagro.ee veebileht kasutab nelja põhilist tüüpi küpsiseid.

Sirvimise jätkamisel nõustute vajalike küpsistega. Samuti võite nõustuda teiste küpsiste kasutamisega.