Diflanil 500 SC

Mudel:
Toodet müüakse ainult füüsilistes müügipunktides. Kauba tellimiseks pöörduge tootejuhi poole
Võtke ühendust meie müügiesindajatega

Kirjeldus

Diflanil on selektiivne kontaktne ning mulla kaudu toimiv herbitsiid kaheiduleheliste ja kõrreliste umbrohtude hävitamiseks talinisu (kaasa arvatud ka speltanisu), odra, rukki ja talitritikale kultuurides.


Toimeaine: diflufenikaan 500 g/l

Toimemehhanism


DIFLANIL 500 SC imendub umbrohtude lehtedesse ja vahend toimib ka nakkuvust parandava vahendina. Maapinnale pritsimisel moodustab toode mulla pinnale õhukese kihi ja kui umbrohud kasvavad, imavad nad vahendi taimesse nii võrsete kui juurte kaudu. Mõningatel juhtudel võivad kultuurtaimede lehtedele tekkida valged laigud, mis mõningase aja pärast kaovad. Herbitsiidne toime on nähtav 2-5 päeva peale DIFLANIL 500 SC kasutamist heledate laikude või kloroosi kujul. Uued umbrohud küll tärkavad, ent nad on heledat värvi ja mõne aja möödudes kärbuvad. DIFLANIL 500 SC hävitab paljusid kaheidulehelisi umbrohtusid ja tõrjub teatud määral ka kõrrelisi umbrohtusid.

Kasutamine

DIFLANIL 500 SC-d võib kasutada taliteraviljadel sügisel või kevadel ning suviviljadel kevadel. Talivilja puhul on võimalik parimate tulemuste saavutamine juhul, kui kasutada vahendit sügisel. DIFLANIL 500 SC võib kasutada kohe pärast külvi kuni taimiku hilisemate arenguetappideni. Parima tulemuse saavutamiseks tuleb vahendit kasutada kuni kuue pärislehe faasis umbrohutaimedele. DIFLANIL 500 SC seguneb suurepäraselt teiste taliviljas kasvava umbrohu tõrjeks kasutatavate herbitsiididega, vähendades umbrohu hulka tunduvalt.


Toime

Tõrje tulemus on rahuldav kuni väga hea kulunormidel 0,125-0,25 l/ha. Kulunormi 0,25 l/ha korral on tulemus väga hea ja hea järgmiste umbrohtude korral:

 • iminõges (Lamium);
 • põldkannike (Viola);
 • mailased (Veronica);
 • lõosilm (Myosotis);
 • harilik linnukapsas (Lapsana communis);
 • harilik hiirekõrv (Capsella bursa-pastoris);
 • harilik vesihein (Stellaria media);
 • põldrõigas (Raphanus raphanistrum);
 • põldsinep (Sinapis arvensis)
   

Noorte umbrohtude korral ja sobivates tingimustes võib ka väiksem kulunorm kindlustada väga hea tulemuse.

Pinnase ettevalmistamine 

Pritsida mulda, milles ei ole õlgi ja muid taimejäänuseid. Mulla pinnal ei tohi olla kämpe. Seemned peavad olema kaetud 3 cm mullakihiga. Hea tulemus on võimalik saavutada juhul, kui pinnas, millele pihustatakse vahendit, on piisavalt niiske. Põud vähendab umbrohutõrje tõhusust. Kõrge orgaaniliste ainete sisalduse korral mullas on umbrohutõrje tulemus lühiaegne.
Veekogus 200-400 l/ha. Maksimaalne DIFLANIL 500 SC pritsimiskordade arv kultuuri kasvuperioodi jooksul: 1
Oluline on kontrollida, et pinnast ei ole varem pritsitud.


Kulunormid

Talinisu (ka speltanisu), talioder, rukis, talitritikale


Kasutamine sügisel:

Kulunormid 0,125-0,25 l/ha toodet DIFLANIL 500 SC alates idanemise faasist kuni 3 lehe faasini (kuni BBCH 13). 

Kasutamine kevadel:

Kulunormid 0,125-0,25 l/ha toodet DIFLANIL 500 SC alates vegetatsiooniperioodi algusest kuni võrsumise lõpuni (kuni BBCH 29).

Tuleb meeles pidada, et kui umbrohtudel on rohkem kui 4-6 lehte, tuleb kasutada suuremat kulunormi.

Suvioder

Kulunormid: 0,125 l/ha toodet DIFLANIL 500 SC puhmiku kujunemisest kuni võrsumise lõpuni (BBCH 26 kuni BBCH 29). Pritsida noori umbrohtusid.
 

 

Võtke meiega ühendust

Linasagro.ee veebileht kasutab nelja põhilist tüüpi küpsiseid.

Sirvimise jätkamisel nõustute vajalike küpsistega. Samuti võite nõustuda teiste küpsiste kasutamisega.