Sekator OD

Mudel:
Toodet müüakse ainult füüsilistes müügipunktides. Kauba tellimiseks pöörduge tootejuhi poole
Võtke ühendust meie müügiesindajatega

Kirjeldus

Kasutusala:

Kaheiduleheliste umbrohtude tärkamisjärgseks tõrjeks tali- ja suvinisul, tali- ja suviodral, rukkil ja tritikalel. Ei sobi kasutamiseks kaeral.

Toimeained:


amidosulfuroon 100 g/kg;
metüüljodosulfuroon-naatrium 25 g/l
mefenpüür-dietüül 250 g/l (kultuurtaimede kaitseks)
Sisaldab lahustina naftat (tugevalt aromaatse lõhnaga).
Preparatiivne vorm: Õlidispersioon

 

Toimemehhanism:


Sekator OD on süsteemne herbitsiid. Preparaat imendub umbrohu taimedesse peamiselt lehtede, aga ka juurte kaudu ja levib kiiresti kogu taimesse. Toimeained hävitavad taimede kasvukuhiku ning kiirestipaljunevad meristeemrakud pungades, põhjustades umbrohtude kasvu ja arengu seisaku. Toime ilmneb 7 - 10 päeva jooksul taimede kolletumise ja närbumisena.


Tõrjespekter:


Tundlikud umbrohud: põldsinep, vesihein, iminõgesed, valge hanemalts, põld-varsapõlv, põldmagun, põldohakas (kuni 15 cm kõrge), kare kõrvik, virn, mailased, linnu- ja kirburohud, konnatatar, kesalill, põldrõigas, harilik nälghein, tähkjas rebashein, harilik hiirekõrv, põld-litterhein, võõrkakar, rapsi isekülv.


Keskmise tundlikkusega umbrohud:

põldkannike, harilik ristirohi, hiireherned, harilik punand.
Vastupidavad umbrohud: üheidulehelised.


Kasutusjuhend


Kulunorm:


Talinisu, talioder, rukis, tritikale 0,1-0,15 l/ha
Suvinisu, suvioder 0,1 – 0,15 l/ha (kõrgemat normi soovitame kasutada, kui õhutemperatuur on madal või kui umbrohtudel on arenenud mitu pärislehte).
Üldjuhul ei ole Sekator OD-le vaja lisada kleepainet. Kleepaine lisamine võib siiski parandada preparaadi toimet, kui ilmastikutingimused on umbrohtude kasvuks ebasoodsad ning taimede ainevahetus aeglane (põud, madal temperatuur).


Pritsimise aeg:


Taliteraviljad (talinisu, rukis, tritikale, talioder) – pritsitakse kevadel, kui vegetatsioon on alanud ja umbrohud tärganud.
Suviteraviljad (oder ja nisu) – pritsitakse, kui kõik umbrohud on tärganud. Kultuuri seisukohalt on lubatud pritsimisaeg kolme lehe faasist kuni lipulehe ilmumiseni (BBCH 13-37). Parim toime saadakse, kui pritsitavad umbrohud on 2–4 pärislehe faasis. Sekator OD võib kasutada, kui ööpäevane keskmine õhutemperatuur on üle +5°C. Preperaat on vihmakindel 2 tundi pärast pritsimislahuse kuivamist lehtedel.


Märkused:
Mitte kasutada liblikõieliste allakülviga teraviljades.


Järelkultuurid:


Juhul, kui vegetatsiooniperiood on olnud äärmiselt põuane ning Sekator OD pritsimise ja talirapsi või –rüpsi külvamise vahele jääva perioodi jooksul on sademete hulk olnud väiksem kui 100 mm, soovitatakse põld enne rapsi või rüpsi külvamist künda. Kui vihma on enne külvi tulnud rohkem, kui 100 mm, ei ole kündmine vajalik.


Paagisegud:


Mõnel juhul on otstarbekas lisada Sekator OD-le teisi herbitsiide:
Sekator OD 0,15 l /ha + Grodyl 6-10 g/ha, kui virnal on arenenud rohkem kui 6 männast.
Sekator OD 0,15 l /ha + MCPA 750 0,5 l/ha, kui pikka aega on olnud põud ning malts on üle 20 cm kõrge või rukkilillel on rohkem kui 4-6 lehte.
Sekator OD 0,15 l /ha + Puma Universal 1,0 l/ha, tuulekaera ja/või rukki-kasteheina tõrjeks.
Soovitatav vee kogus: 200–300 l/ha.
Lubatud 1 pritsimine.

Võtke meiega ühendust

Linasagro.ee veebileht kasutab nelja põhilist tüüpi küpsiseid.

Sirvimise jätkamisel nõustute vajalike küpsistega. Samuti võite nõustuda teiste küpsiste kasutamisega.