Flight Forte

Mudel:
Toodet müüakse ainult füüsilistes müügipunktides. Kauba tellimiseks pöörduge tootejuhi poole
Võtke ühendust meie müügiesindajatega

Kirjeldus

Kasutatakse kaheiduleheliste ja lühiealiste üheiduleheliste umbrohtude tõrjeks taliteraviljadel.

Toimeained:

Pendimetaliin 320 g/l (28,8 % kaalust), pikolinafeen 16 g/l (1,4 % kaalust).

Preparaadi vorm:

Suspensioonikontsentraat (SC)

Toime:

Flight Forte sisaldab kahte toimeainet: pendimetaliin ja pikolinafeen.

Pendimetaliin imendub peamiselt juurte kaudu ja blokeerib raku jagunemise, mistõttu taime pikkuskasv ja juurte arenemine peatub. Peale pritsimist ja enne suremist muutuvad tundlikud taimed üldiselt tumerohelisemaks ja kompaktsemaks. Pikolinafeen imendub läbi lehtede ja juurte, tõkestades karotenoidide biosünteesi. Karotenoidid väldivad valges klorofülli lagundamist ja kui see kaitse on pikolinafeeni kasutamisega eemaldatud, on tulemuseks lehtede pleekimine. 

Efektiivsus: 

Flight Forte on efektiivne mitmetele kaheidulehelistele ja lisaks ka kõrrelistele umbrohtudele. Flight Forte omab eriti tugevat mõju põldkannikesele, murunurmikale ja liikidele, mis kuuluvad kareleheliste sugukonda nagu põld-lõosilm. 

Kasutusjuhend: 

Flight Forte’t tuleb kasutada sügisel taliteraviljade tärkamise faasis 11–13 (arenenud on esimene kuni kolmas leht). Kuigi niiske muld suurendab efektiivsust, tuleb Flight Forte’t alati kasutada varakult kasvuhooaja alguses sõltumata mulla niiskusest. Flight Forte valguse käes ei lagune, mistõttu toode töötab endiselt ka pärast kuiva perioodi. Kuna Flight Forte imendub põhiliselt juurte kaudu võib pritsimist teha niiskel perioodil. Kui Flight Forte’t kasutatakse koos teiste herbitsiididega on tähtis kontrollida segupartnerite nimekirja seoses pritsimise järgse vihmakindluse ajaga. Flight Forte efektiivsus võib väheneda suure orgaanilise aine sisaldusega muldades, kuna orgaanika võib toimeained siduda. Suur kogus põhku võib põhjustada toote ebaühtlast jaotumist ja järelikult ebaühtlast umbrohu tõrjet.

Kultuur Eesmärk Kulunorm Pritsimiseaeg Märkused
Taliteraviljad Kaheidulehelised umbrohud, sealhulgas isekülvanud raps 1,5-2,5 l/ha  Kasvufaas 11-13 Parim tõrje varasel pritsimisel piisava mullaniiskusega. 1 pritsimiskord kasvuhooajal
Taliteraviljad Kaheidulehelised umbrohud ja murunurmikas 2,0-2,5 l/ha  Kasvufaas 11-13  Parim tõrje varasel pritsimisel piisava mullaniiskusega. 1 pritsimiskord kasvuhooajal.

 

Võtke meiega ühendust

Linasagro.ee veebileht kasutab nelja põhilist tüüpi küpsiseid.

Sirvimise jätkamisel nõustute vajalike küpsistega. Samuti võite nõustuda teiste küpsiste kasutamisega.